Uzaktan Eğitime Giriş ve İletişim Bilgileri Güncelleme

Sevgili Öğrenciler ve Değerli Akademisyenlerimiz,

Bilindiği üzere Korona (Covid-19) salgını nedeniyle ülkemizde 2019-2020 Bahar yarıyılı eğitim öğretime ara verildi. Eğitim öğretimin aksamadan planlı bir şekilde Uzaktan Eğitim yoluyla bilahare yapılacağı sizlere daha önceden duyurulmuştu. Bahar yarıyılı ile sınırlı olmak üzere söz konusu Uzaktan Eğitim yoluyla verilecek derslerin Öğrenme Yönetim Sistemine (ÖYS) tanımlanması ve bu derslerin planlı bir şekilde sorunsuz ve aksamadan yürütülmesi için gerekli çalışmalar tamamlanmıştır. 

Bu kapsamda;

1- Uzaktan Eğitim süresince ve sınav takvimi döneminde sağlıklı iletişim kurabilmemiz için siz değerli öğrencilerin Öğrenci İşleri Bilgi Sisteminde (OBS) Cep Telefonu ve E-Posta benzeri iletişim bilgilerini güncellemeleri oldukça elzemdir.

2- Uzaktan Eğitim Sistemine (ALMS)  giriş için tarayıcınıza https://siuzem.almscloud.com/ yazarak mevcut OBS’de kullandığınız Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

3- Uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilemeyecek Uygulama, Laboratuvar, Staj ve diğer uygulama derslerinin telafisi ve sınav takvimine yönelik ek bir duyuru ayrı bir tarihte Üniversitemiz Senatosu tarafından alınacak karar sonrası duyurulacaktır. 

4- Söz konusu Uzaktan Eğitim süreciyle ilgili sizleri sürekli web sayfamız, SMS, OBS ve ALMS Sistemi üzerinden bilgilendireceğiz ve güncel gelişmelerden haberdar edeceğiz. Bu nedenle iletişim bilgilerini güncel tutarak Üniversitemize ait resmi iletişim kanallarını (Web-Sosyal Medya) #EVDEKAL #EVDEHAYATVAR #HAYATEVESIĞAR sloganıyla sürekli takip etmeniz tavsiye edilir.SİÜZEM


ABDULKERİM EVREN / 3890
Uzaktan Eğitim Araştırma Ve Uygulama Merkezi
6.4.2020